Sky Jumping

Оновленням змісту освітньо-оздоровчого процесу в нашому дошкільному закладі стало використання скай джампінгу – фітнес стрибків на батуті.

Лікарі різних напрямків стверджують в один голос про те, що стрибки на батуті дуже корисні для дітей у різному віці. Такий вид розваг сприятливо впливає на всі функції життєдіяльності дитини.

Стрибки на батуті вперше з’явилися в цирку. На думку фахівців, батут винайшов французький цирковий акробат середньовіччя Дю Трамполіне.

Під час стрибківефект «злету і падіння» активізується гормон «щастя». Саме тому, дітипочувають себе дуже щасливим. Такий емоційний підйом і відчуття радостіз аряджає людський організм силою та енергією.

Встановлено, що під час стрибків у дітей активно розвивається вестибулярний апарат, що запобігає надалі заколисування в транспорті і появі морської та повітряної хвороби. У дітей поліпшується кровоносна система за рахунок активації дихання під час розваг на батуті. Таким чином, ризик появи серцево-судинних захворювань значно скорочується.

Стрибки на батуті особливо корисні в підлітковому віці, коли у дітей формується мускулатурная маса. У хлопців розвивається абсолютно правильно тіло, а у дівчат – гарна постава.

Коли дитина робить стрибок, вона нпружує певну групу м’язів і навантаження на тіло відбувається рівномірно. В цей момент активно розвиваються суглоби, м’язи, формується здоровий організм. Однак на фізичне здоров’я дітей користь стрибків на батуті не закінчується.

Встановлено, що спортивні розваги формують у дітей психологічно правильне емоційний стан. У стрибках діти викидають негативну енергію і заряджаються позитивною. Вважається, що після тривалого навчального дня, дітям корисно змінити розумову діяльність на фізичну.

Тому не варто відмовляти дітям у стрибках на батуті,якщо тільки дитина не має такі захворювання як: остеопороз, бронхіальну астму, гіпертонію та стенокардію з нападом тахікардії.

Правила безпеки при  стрибках на батуті

1. Категорично забороняється стрибати на батуті без нагляду дорослого.
  2. Категорично забороняється стояти, сидіти і спиратися руками на раму.
  3. На батут можна залізати тільки босоніж, або в шкарпетках, чешках ,легких кросівках (краще босоніж).
  4. Спускаючись з батута, слід спочатку припинити стрибки, а потім спокійно зійти з нього.
  5. На батуті не повинно бути одночасно більше ніж 1 дитина.
  6. При стрибках завжди триматися центру батута.
  7. Не стрибати на мокрому або забрудненому батуті.
  8. Готуючись до стрибків, виймати усе з кишень.
  9. Перевіряти, що під полотном батута немає сторонніх предметів.
  10.  Не використовувати батут як трамплін для стрибка на інший об’єкт.
  11.  Не класти сторонні придмети на поверхню батута під час стрибків.
  12.  Не можна брати на батут їжу.
  13. Пам’ятайте: переоцінка власних можливостей і недостатнє володіння технікою базових стрибків – основні причини можливих травм.