Оновленням змісту освітньо-оздоровчого процесу в нашому дошкільному закладі стало використання скай джампінгу – фітнес стрибків на батуті.
Лікарі різних напрямків стверджують в один голос про те, що стрибки на батуті дуже корисні для дітей у різному віці. Такий вид розваг сприятливо впливає на всі функції життєдіяльності дитини.
Стрибки на батуті вперше з’явилися в цирку. На думку фахівців, батут винайшов французький цирковий акробат середньовіччя Дю Трамполіне.
Під час стрибківефект «злету і падіння» активізується гормон «щастя». Саме тому, дітипочувають себе дуже щасливим. Такий емоційний підйом і відчуття радостіз аряджає людський організм силою та енергією.
Встановлено, що під час стрибків у дітей активно розвивається вестибулярний апарат, що запобігає надалі заколисування в транспорті і появі морської та повітряної хвороби. У дітей поліпшується кровоносна система за рахунок активації дихання під час розваг на батуті. Таким чином, ризик появи серцево-судинних захворювань значно скорочується.
Стрибки на батуті особливо корисні в підлітковому віці, коли у дітей формується мускулатурная маса. У хлопців розвивається абсолютно правильно тіло, а у дівчат – гарна постава.
Коли дитина робить стрибок, вона нпружує певну групу м’язів і навантаження на тіло відбувається рівномірно. В цей момент активно розвиваються суглоби, м’язи, формується здоровий організм. Однак на фізичне здоров’я дітей користь стрибків на батуті не закінчується.
Встановлено, що спортивні розваги формують у дітей психологічно правильне емоційний стан. У стрибках діти викидають негативну енергію і заряджаються позитивною. Вважається, що після тривалого навчального дня, дітям корисно змінити розумову діяльність на фізичну.
Тому не варто відмовляти дітям у стрибках на батуті,якщо тільки дитина не має такі захворювання як: остеопороз, бронхіальну астму, гіпертонію та стенокардію з нападом тахікардії.
Правила безпеки при стрибках на батуті
- Категорично забороняється стрибати на батуті без нагляду дорослого.
- Категорично забороняється стояти, сидіти і спиратися руками на раму.
- На батут можна залізати тільки босоніж, або в шкарпетках, чешках ,легких кросівках (краще босоніж).
- Спускаючись з батута, слід спочатку припинити стрибки, а потім спокійно зійти з нього.
- На батуті не повинно бути одночасно більше ніж 1 дитина.
- При стрибках завжди триматися центру батута.
- Не стрибати на мокрому або забрудненому батуті.
- Готуючись до стрибків, виймати усе з кишень.
- Перевіряти, що під полотном батута немає сторонніх предметів.
- Не використовувати батут як трамплін для стрибка на інший об’єкт.
- Не класти сторонні придмети на поверхню батута під час стрибків.
- Не можна брати на батут їжу.
- Пам’ятайте: переоцінка власних можливостей і недостатнє володіння технікою базових стрибків – основні причини можливих травм.