Правила поведінки на батутах

Лікарі різних напрямків стверджують в один голос про те, що стрибки на батуті дуже корисні для дітей у різному віці. Такий вид розваг сприятливо впливає на всі функції життєдіяльності дитини

Під час стрибків ефект «злету і падіння» активізує гормон «щастя». Саме тому, діти почувають себе дуже щасливим. Такий емоційний підйом і відчуття радості заряджає людський організм силою та енергією.

Встановлено, що під час стрибків у дітей активно розвивається вестибулярний апарат, що запобігає надалі заколисування в транспорті і поява морської та повітряної хвороби. У дітей поліпшується кровоносна система за рахунок активації дихання під час розваг на батуті. Таким чином, ризик появи серцево-судинних захворювань значно скорочується.

Стрибки на батуті особливо корисні в підлітковому віці, коли у дітей формується мускулатурная маса. У хлопців розвивається пропорційно правильне тіло, а у дівчат – гарна постава.

Коли дитина робить стрибок, він напружує певну групу м’язів і навантаження на тіло відбувається рівномірно. В цей момент активно розвиваються суглоби, м’язи, формується здоровий організм.

У стрибках діти викидають негативну енергію і заряджаються позитивною. Вважається, що протягом дня, дітям корисно змінювати розумову діяльність на фізичну. Тому не варто відмовляти дітям у стрибках на батуті , якщо тільки дитина не має такі захворювання як: остеопороз, бронхіальну астму, гіпертонію та стенокардію з нападом тахікарді

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ  СТРИБКАХ НА БАТУТІ

1. Категорично забороняється стрибати на батуті без нагляду дорослого

2. Категорично забороняється стояти, сидіти і спиратися руками на раму

3. На батут можна залізати тільки босоніж або в шкарпетках  чешках легких кросівках (краще босоніж).

4. Спускаючись з батута, слід спочатку припинити стрибки, а потім спокійно зійти з нього

5. На батуті не повинно бути одночасно більше ніж 2 дітей.

6. При стрибках завжди триматися центру батута.

7. Не стрибати на мокрому або забрудненому батуті.

8. Готуючись до стрибків,  виймати усе з кишень.

9. Переконайтеся, що під полотном батута немає сторонніх предметів.

10. Ніколи не робити вправи без нагляду дорослого

11. Не використовувати батут як трамплін для стрибка на інший об’єкт.

12. Не використовуйте батут в темний час доби.

13. Не класти сторонні предмети на поверхню батута під час стрибків.

14. Не можна брати на батут їжу

15. Пам’ятайте: переоцінка власних можливостей і недостатнє володіння технікою базових стрибків –основні причини можливих травм.